اوبونتو سیستم عامل رسمی چین می شود!


سید حسین اسلامی نژاد اخبار اوبونتو فرو ۱۳۹۲ ۰۴

China-Ubuntu

کنونیکال اعلام کرده که به طور رسمی با دولت چین در حال انجام مذاکراتی جهت ارائه سیستم عامل جدیدی مبتنی بر اوبونتو برای مردم چین است . 

کنونیکال در یکی از پست های اخیر وبلاگش توضیح داده که Ubuntu Kylin (نام رسمی این سیستم عامل جدید ) فراتر از نسخه ای مبتنی بر اوبونتو با زبان چینی خواهد بود .

کنونیکال در ادامه می افزاید که Ubuntu Kylin شامل ویژگی ها و برنامه های کاربردی خاصی است که برای بازار چین تهیه شده است که در آن روش ورودی چینی و تقویم چینی پشتیبانی می شود ، همچنین شامل یک شاخص جدید آب و هواست و کاربران می توانند از طریق دش به سرعت محبوبترین موسیقی های چینی را جستجو کنند .

این فقط انتشار یک نسخه نیست بلکه رفتن به یک نسخه کاملا جداگانه از اوبونتو است که به طور خاصی برای بازار چین طراحی می شود . مشابه کوبونتو و زوبونتو ، Ubuntu Kylin نیز جدای از اوبونتو توسعه خواهد یافت . 

کنونیکال در ادامه می افزاید :

نسخه های آینده شامل ادغام با سرویس نقشه ی Baidu ، خدمات خرید Taobao ، سیستم پرداخت برای بانک های چینی و همچنین اطلاعات پرواز و قطار می شود .

این همکاری نه تنها برای اوبونتو و کنونیکال مهم است بلکه برای جامعه ی لینوکس نیز از اهمیت زیادی برخوردار است چون همانطور که می دانید Ubuntu Kylin با فشار رسمی دولت چین توسط کاربران عظیمی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که این می تواند یک هدیه ی شگفت انگیز برای جامعه ی لینوکس باشد .

[bsbutton size=”small” style=”default” icon=”none” iconcolor=”white” text=”منبع” link=”http://www.omgubuntu.co.uk/2013/03/ubuntu-to-become-the-official-os-of-china” target=”New page”]برچسب ها :

نظرات


 • داریوش گفت:

  خب با فشار تحمیل کردن اوبونتو فکر نکنم هدف دنیای آزاد باشه اونوقت آزادی بی معنی میشه که 😐

  • سید حسین اسلامی نژاد گفت:

   درسته سیاوش جان حرفت
   منم نمیخوام توجیه کنم این فشار رو
   اما این که یه توزیع لینوکسی تا این سطح میتونه به فرهنگ یه کشور نزدیک بشه و نیازهاشون رو پاسخگو باشه مطمئنا از عهده ی ویندوز برنمیاد
   و من فکر می کنم حتی اگه واسه مردم عادی فشاری درکار باشه فقط برای شروع خواهد بود و در ادامه رغبت برای استفاده ایجاد خواهد شد
   البته تا اون جایی که من اطلاع دارم این نسخه قراره توسط نهادهای دولتی این کشور مورد استفاده قرار بگیره که در این صورت نمیشه اون رو فشار هم به حساب آورد

 • Ali.PIKER گفت:

  وای خدا میدونی یعنی چند میلبون کاربر و برنامه نویس ؟!
  در طی چند ماه کل برنامه های ویندوزی برای لینوکس نوشته میشه !!! اووووووووووووو خیلی خوب میشه حالا کی این کار انجام میشه ؟!

 • hosein گفت:

  الان تو سایت اوبونتو یه نسخه چینی هست
  همونه؟