اوبونتو وان به آخر خط رسید


سید حسین اسلامی نژاد اخبار اوبونتو فرو ۱۳۹۳ ۱۴

همه کاربران اوبونتو و تا حدودی اکثر لینوکس کاران با سرویس ذخیره سازی ابری اوبونتو وان آشنایی دارند . این سرویس که به صورت پیشفرض روی اوبونتو نصب است و کلاینت آن برای سایر پلتفرم ها نیز وجود دارد ۵ گیگابایت فضای رایگان را در اختیار کاربران قرار می دهد وکاربران می توانند به ازای پرداخت هر ۲.۹۹ دلار حق اشتراک ماهیانه ۲۰ گیگابایت فضای اضافه داشته باشند . اوبونتو وان که یکی از اولین سرویس های ذخیره سازی ابری به شمار می رود پیش از سرویس هایی نظیر گوگل درایو و وان درایو پا به عرصه گذاشت و اکنون بنا بر اعلام کنونیکال در حال بسته شدن است . و این به این معنی است که اوبونتو ۱۴.۰۴ فاقد اوبونتو وان خواهد بود .

کنونیکال در وبلاگ رسمی این سرویس این تصمیم را سخت توصیف کرده و افزوده است که برای تمرکز روی اهداف مد نظر خود ناچارا به این انتخاب دست زده است . اوبونتو وان بسته خواهد شد تا کنونیکال بتواند بیش از پیش توان و خلاقیت خود را بر روی توسعه سیستم عامل اوبونتو در هر سه حوزه دسکتاپ ، تبلت ، تلفن همراه و همچنین همگرایی این سه حوزه متمرکز کند . از طرفی کنونیکال یکی از دلایل این تصمیم را فضای فوق العاده رقابتی شکل گرفته در زمینه سرویس های ابری عنوان کرده که برای ادامه فعالیت سرمایه گذاری بیشتری را می طلبیده است . 

سرویس اوبونتو وان تا ۱ ژوئن ( دو ماه دیگر) در دسترس خواهد بود و کاربران می توانند در این مدت از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنند . کاربرانی که حق اشتراک پرداخته اند نیز طی هفته جاری هزینه های پرداختی به انها مسترد خواهد شد .

همچنین کنونیکال اعلام کرده است که کدهای این پروژه منتشر خواهد شد تا در صورت تمایل برای ایجاد سرویس های ابری دیگر مورد استفاده قرار گیرد .برچسب ها :