منتظر تغییرات ظاهری بنیادی اوبونتو باشید !


سید حسین اسلامی نژاد اخبار اوبونتو آبا ۱۳۹۱ ۱۶

ubuntu-Faenza-icons

 شاید برای بسیاری از کاربران اوبونتو تا به حال این سوال پیش آمده باشد که آیا این حد از سادگی برای تم ها و ست آیکن های پیش فرض اوبونتو لازم و منطقی است ؟ و آیا زمان تغییرات ظاهری بنیادی اوبونتو فرا نرسیده ؟ ست آیکن اوبونتو با اینکه در عین سادگی ، از زیبایی معقولی برخوردار است اما نیاز به تغییر در آن احساس می شود و حالا زمان تغییر آن فرا رسیده . خبرها حاکی از آن است که کنونیکال با استخدام متیو جیمز طراح ست آیکن faenza به طور جدی تغییر در ظاهر اوبونتو را در دستور کار خود قرار داده . مارک شاتلورث در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسیده بود « آیا اوبونتو ۱۳.۰۴ از لحاظ ظاهری از سبک پیش فرض اوبونتو متفاوت خواهد بود ؟» گفت :

بله ، آقای جیمز را استخدام کرده ایم و این به این معنی است که پروژه آیکن شروع شده است .

مجموعه آیکن مربعی آقای جیمز (faenza)  یکی از محبوب ترین مجموعه آیکن های ارائه شده از سوی کاربران است . این مجموعه فقط از روی صفحه طراحانش تا کنون ۶۶۱,۶۸۹ بار دانلود شده است . آخرین تغییرات بزرگ در آیکن های اوبونتو در اوبونتو ۹.۱۰ رخ داده بود .

 تغییرات تم 

اوبونتو با همکاری یک تیم دانشگاهی متشکل از کارشناسان تایپوگرافی ، طراحی و آیکن نگاری رویکردی جدی جهت توسعه ظاهری اوبونتو را دنبال می کند .  این تیم در ماه نوامبر گذشته با دانشگاه ریدینگ انگلستان شکل گرفت زمانی که شاتلورث گفت :

ما برای انجام یک مطالعه ی آیکن نگاری (آیکونوگرافی) جهت ارائه ی یک نقشه راه برای مجموعه آیکن های جدید با دانشگاه ریدینگ انگلستان  به توافق رسیده ایم .

مارک شاتلورث همچنین افزود که کنونیکال بر روی یک تم به جز Ambiance و Rediance در حال کار کردن است .برچسب ها : ,