راهنمای نصب KDE Plasma 5 روی Mint 17 , Kubuntu 14.04,14.10


بهروز رمضانی آموزش, بهبود ظاهری آبا ۱۳۹۳ ۱۱

اگر اهل امتحان کردن تازه های دنیای لینوکس هستید و میزکار مورد علاقه شما KDE می باشد حتما به فکر نصب KDE Plasma 5 بر روی Kubuntu افتاده اید .طبق خبری که چند روز پیش در فضای اینترنت منتشر گردیدKubuntu 15.04 به همراهKDE 5 منتشر خواهد شد . هر چند این خبر خوبی برای دوستداران توزیع محبوب Kubuntu می باشد اما فاصله زیادی تا زمان انتشار این نسخه باقی مانده است و در این بین کاربرانی علاقمند به داشتن KDE Plasma 5 هستند اما نمیتوانند تا زمان انتشار نهایی آن صبر نمایند. از این رو این دسته از کاربران در صورت تمایل با واقف بودن به اینکه نسخه موجود همچنان تحت توسعه و رفع اشکال می باشد و هنوز نهایی نشده میتوانند از پروژه های Neon و Next استفاده کرده و KDE Plasma 5 را بر روی Kubuntu یا Mint خود نصب نمایند.

.

توزیع Kubuntu 14.04 و Mint 17

پروژه Neon یک مخزن جهت نصب KDE Plasma 5 بر روی توزیع های Kubuntu 14.04 و Mint 17 به کاربران ارائه میکند . دستورات زیر را جهت افزودن مخزن و نصب پکیج های لازم در ترمینال اجرا نمایید.

 

 

توزیع Kubuntu 14.10

کاربران میتوانند با استفاده از پروژه Next میزکار KDE Plasma 5 را به توزیع Kubuntu 14.10 اضافه کنند. دستورات زیر را جهت افزودن مخزن و نصب بسته های لازم دنبال نمایید.

 پس از اتمام مراحل نصب، Kubuntu خود را یک بار راه اندازی مجدد کرده و در صفحه ورود از قسمت session گزینه Project Neon 5 را انتخاب نمایید.اگر به هر دلیلی تمایل به استفاده KDE Plasma 5 از نداشتید ، مراحل زیر را برای حذف آن دنبال کنید.

.

 Kubuntu 14.04 و Mint 17

Kubuntu 14.10

 

Kubuntu-14.04-Change-Session-Kde-Plasma-5 Linux-Mint-17-KDE-Change-Session-Kde-Plasma-5

 برچسب ها : , ,

نظرات