گرفتن اسکرین شات در اوبونتو با Hotshots


سید حسین اسلامی نژاد معرفی نرم افزار خرد ۱۳۹۲ ۲۹

Hotshots جایگزینی فوق العاده برای نرم افزارهای اسکرین شات نظیر Shutter است که در عین سبکی ویژگی های جذابی چون عکسبرداری از پنجره ای خاص یا ناحیه ای خاص و همچنین ابزارهایی جهت ویرایش تصاویر گرفته شده ارائه می کند . این نرم افزار که با QT نوشته شده تمایل دارد با ارائه برنامه ای کامل و رایگان برای انواع پلتفرم ها فرایند عکس گرفتن از فضاهای کاری را جهت انتشار در وبلاگ ها ، شبکه های اجتماعی ، انجمن ها و … تسهیل کند .

Hotshots راه شما را چند قدم کوتاهتر می کند ! با این برنامه قادر هستید از کل صفحه دسکتاپ ، ناحیه خاصی از آن و یا پنجره ای خاص عکس گرفته و سپس با استفاده از بخش ویرایش ساده و کاربردی نرم افزار علایمی نظیر فلش ، خط ، کادر مربعی یا دایره ای ، بزرگنمایی و یا متن را  به عکس های گرفته شده افزوده  و در نهایت نتیجه کار را در یکی از فرمت های ICO , TIFF , BMP , GIF , PNG و JPG ذخیره نمایید .

snapshot-0

نصب Hotshots در اوبونتو ۱۲.۰۴ ، ۱۲.۱۰ ، ۱۳.۰۴ و لینوکس مینت ۱۳ ، ۱۴ و ۱۵

از آنجایی که این برنامه هنوز از طریق مخازن نرم افزاری اوبونتو در دسترس نیست باید ابتدا آن را از طریق ترمینال به مخازن بیفزایید و سپس نصب کنید .

دستورات زیر را به ترتیب در ترمینال اجرا کنید .

sudo apt-add-repository ppa:dhor/myway
sudo apt-get update
sudo apt-get install hotshots

Hotshots همچنین برای سایر توزیع های لینوکسی و سیستم عامل ویندوز نیز در دسترس است و می توانید آن را از اینجا دانلود کنید .

ترجمه ای آزاد از این منبعبرچسب ها :

نظرات


  • علیزاد گفت:

    این نرم افزار می‌تونه همزمان جایگزین kolourpaint هم بشه که مشکلش قات زدن بخاطر نکشیدن گرافیکه هرچند نرم‌افزار توانمندی بود